Laslo Đere počeo večeras, nastavlja u sredu: Meč srpskog tenisera na Vimbldonu prekinut zbog mraka i klizavog terena 1Foto: EPA-EFE/Kai Foesterling

Duel između Lasla Đerea i Francuza Luka Pujea u prvom kolu Vimbldona prekinut je zbog mraka i klizavog terena pri rezultatu od 1:1 u setovima.

Srpski Dejvis kup reprezentativac dobro je ušao u meč i osvojio je prvi set sa 6:3.

I u drugom setu je nastavio u istom ritmu, stigao do prednosti od 5:3, i servirao za vođstvo od 2:0.

Ipak, dozvolio je rivalu da mu oduzme servis, da bi potom i u taj-brejku brejku izgubio prednost od 4-2 i Puje je izjednačio.

Odmah potom Francuz je tražio da se upale reflektori, a zatim i da je teren klizav, pa je glavni sudija odlučio da se susret prekine.

Duel između Lasla Đerea i Luka Pujea biće nastavljen u sredu, a počeće oko 13.30 sati.