Lazović doneo pobedu Veroni, trijumf Atalante nakon preokreta 1Foto: EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Fudbaleri Verone pobedili su Kremoneze sa 2:0, dok je Atalanta u gostima savladala Bolonju sa 2:1, u poslednjim utakmicama 17. kola Serije A.

Oba gola za davljenika postigao je srpski internacionalac Darko Lazović.

On je tako prekinuo post koji je trajao tačno godinu dana i prvi put je zatresao mrežu u Seriji A od januara prošle godine.

Tridesetdvogodišnji Srbin je u 9. minutu doneo prednost svom timu nakon što se odlično snašao posle jednog karambola u šesnaestercu gostiju.

Konačan rezultat postavio je u 26. minutu, kada je sjajno materijalizovao kontru koju je od svog kaznenog prostora vukao bek Džoš Doig.

Atalanta je nadigrala Bolonju na stadionu „Renato Dal’Ara“ i potpuno zasluženo slavila rezultatom 2:1.

Prvo su poveli domaći i to već u šestom minutu, kada je Rikardo Orsolini pogodio za vođstvo Bolonje.

U drugom poluvremenu videli smo veliki preokret u režiji Teuna Kupmajnersa i Žeremija Boge zahvaljujući kojima su osvojili tri boda gosti iz Bergama.