Liga nacije: Hrvatska posle preokreta savladala Škotsku 1Foto: EPA-EFE/ANTONIO BAT

Fudbaleri Hrvatske pobedili su večeras na svom terenu u Zagrebu selekciju Škotske 2:1, u meču trećeg kola Grupe 1 Divizije A Lige nacija.

Povela je Škotska golom Rajan Kristija u 33. minutu, da bi preokret i pobedu Hrvatskoj doneli pogocima Igor Matanović u 36. i Andrej Kramarić u 70. minutu.

Hrvatska je imala i sreće ejr je VAR poništio gol gostiju u nadoknadi vremena.

Prednost Škotskoj doneo je Kristi nakon velike greške Luke Sučića u svom kaznenom prostoru.

Krilni fudbaler Real Sosijedada je loše zahvatio loptu u kaznenom prostoru, a ona je došla do Kristija, koji je iskosa šutirao po zemlji i matirao Dominika Livakovića.

Ipak, izjednačenje je stiglo ubrzo.

Jednu loptu iz dubine terena Ivan Perišić je spustio napadaču Igoru Matanoviću u srce šesnaesterca, a ovaj je udarcem po zemlji zatresao mrežu protivnika.

Na naredni gol Hrvatske se dugo čekalo, a isti je došao nakon velike greške poslednje linije odbrane gostiju.

Ivan Perišić je centaršutem pronašao usamljenog Borna Sosu u kaznenom prostoru, ovaj je jako šutirao, ali je golman Greg Gordon odbranio udarac, no lopta je došla do Kramarića koji je glavom istu smestio u mrežu.

Škotska je postigla gol u 95. minutu, ali je on poništen posle intervencije VAR sistema zbog ofsajda.

Nakon pravog karambola u šesnaestercu Hrvatske, lopta je rikošetirala, a na kraju je zakačila veznog fudbalera domaće selekcije, Kristijana Jakića i završila iza leđa Dominika Livakovića.

Usledilo je veliko slavlje gostujućih navijača na stadionu „Maksimir“, ali je ubrzo odluka promenjena, jer je u akciji dodir sa loptom imao i napadač Čej Adams koji se u tom trenutku nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Škotska je na ovom meču bila oslabljena jer selektor Stiv Klark nije mogao da računa na veliki broj reprezentativaca.

U istoj grupi, kasnije večeras Poljska će dočekati Portugal.

Hrvatska ima dve pobede i jedan poraz, a Škotska tri poraza.

U narednom kolu, Hrvatska će gostovati Poljskoj, dok će Škotska dočekati Portugal.