Liga šampiona: Njukasl ubedljiv protiv PSŽ, Atletiko postigaoi čak tri gola 1Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

U duelima Lige šampiona koje su bile na programu u sredu, u grupama E, F i H, najzanimljiviji mečevi odigrani su u Njukaslu, gde je domaćin pobedio PSŽ (4:1) i Madridu, gde je Atletiko savladao Fejnord (3:2).

U prvom duelu koji je posle 21 godine Njukasl igrao u Ligi šampiona na svom stadionu domaći su prikazali sjajnu partiju u duelu sa jednim od favorita za prvo mesto u Grupi F, ali i za trofej u ovom takmičenju.

PSŽ je doživeo ubedljiv poraz od Njukasla, u čijem timu nije bilo Botmana, Barnsa, Vilsona i Žoelintona, a u lošu partiju Parižana potpuno se uklopio i Mbape.

„Svrake“ su do poluvremena vodile sa 2:0, najviše zahvaljujući lošim intervencijama golmana gostiju Luiđija Donarume, da bi odmah na početku nastavka Italijan napravio još jedan veliki kiks posle bezopasnog udarca Longstafa i tako najavio težak poraz svog tima.

Liga šampiona: Njukasl ubedljiv protiv PSŽ, Atletiko postigaoi čak tri gola 2

U derbiju Grupe F Atletiko je u Madridu savladao Fejnord, iako je dva puta tim iz Roterdama bio u vođstvu.

Madriđani su do trijumfa stigli najviše zahvaljujući Alvaru Morati, koji je svoj drugi gol na ovom meču postigao u trećem minutu nastavka, a ispostavilo se da je to i konačan rezultat.

Od tog trenutka Atletiko se povukao na svoju polovinu, zatvorio sve prilaze svom šesnaestercu i priveo meč rutinski kraju.