Majorka pokazala "zube" Realu i osvojila bod protiv šampiona Španije 1Foto: EPA-EFE/CATI CLADERA

Fudbaleri Majorke napravili su veliko iznenađenje u prvom kolu Primere odolevši moćnom Realu na domaćem terenu – 1:1, te osvojivši prvi bod u sezoni u utakmici za koju su mnogi u Španiji verovali da će lako pripasti „kraljevskom“ klubu.

Poveli su gosti preko Rodriga u 13. minutu, a izjednačenje i konačan rezultat postavio je Vedat Murići u 53. minutu.

Gosti su bolje započeli meč i imali nekoliko šansi pred golom Dominika Grifa, no samo jednu su pretvorili u gol.

To je tokom utakmice za njih postao veliki problem, jer se domaća ekipa pred prepunim tribinama stadiona „Son Moiš“ polako oslobađala pritiska favorita uoči ovog susreta i vremenom je postajala sve opasnija pred golom Tibo Kurtoe.

Kazna za nonšalantnu igru Reala stigla je u na početku drugog poluvremena kada je nakon kornera Danijela Rodrigeza napadač Murići ostao sam u kaznenom prostoru i glavom zatresao mrežu protivnika, a do kraja susreta su izabranici Hagoba Arasatea bili bolji rival.

Toliko bolji, da su u finišu susreta propustili dve kolosalne prilike za potpuni preokret i debakl kluba iz prestonice.

Oba zicera je promašio vezista Antonio Sančez koji je ušao sa klupe u 67. minutu utakmice.

Prvo je sa visine penala zahvatio loptu tako traljavo da ju je poslao na tribine stadiona, a onda je u narednoj prilici šutirao pored gola aktuelnog šampiona Španije.

Sva nemoć gostujućih fudbalera bila je oličena u startu Ferlana Mendija nad Murićijem u sudijskoj nadoknadi vremena, nakon kog mu je glavni arbitar utakmice Cezar Soto Grado pokazao direktan crveni karton.

U prvom meču dana Rajo Valjekano je kao gost iznenadio Real Sosijedad slavivši sa 2:1.