Mančester siti otvorio sezonu pobedom nad Čelsijem u Londonu 1Foto: EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Čelsi 2:0, u prvom kolu engleske Premijer lige.

Siti je na poluvreme otišao sa rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Erling Haland u 18. minutu.

Konačan rezultat na meču postavio je nekadašnji fudbaler Čelsija Mateo Kovačić golom u 84. minutu.

Čelsi narednu utakmicu igra u četvrtak, 22. avgusta, kada će u Londonu dočekati švajcarski Servet u prvom meču plejofa za Ligu konferencija, dok će tri dana kasnije u domaćem prvenstvu gostovati Vulverhemptonu.

Mančester siti će u subotu, 24. avgusta, na svom terenu dočekati Ipsvič, novajliju u Premijer ligi.

Fudbaleri Brentforda pobedili su ranije danas na svom terenu Kristal Palas 2:1, u utakmici prvog kola Premijer lige.

Fudbaler Kristal Palasa Ebereči Eze prvi je zatresao mrežu, lepim golom iz slobodnog udarca, ali je u 26. minutu pogodak poništen pošto je sudija pre toga dosudio prekršaj u šesnaestercu Vila Hjuza nad Nejtanom Kolinsom.

Brentford je poveo u 29. minutu golom Brajana Mbemua, na dodavanje Joana Vise, a Kristal Palas je izjednačio autogolom koji je Itan Pinok postigao u 56. minutu.

Pobedu domaćima doneo je Joan Visa u 76. minutu.

U drugom kolu Brentford će igrati na Enfildu protiv Liverpula, a Kristal Palas će dočekati gradskog rivala Vest Hem.