Mančester siti zabeležio pobedu u derbiju Grupe G: Lajpcig po receptu Baraka Bahara - jedan dao, tri primio 1Foto: EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Lajpcig rezultatom 3:1 (1:0) u derbi meču Grupe G Lige šampiona.

Šampion Evrope je od prvog minuta preuzeo kontrolu nad utakmicom, imao ogromnu prednost u posedu lopte i primorao nemački tim da se sve vreme brani.

Gosti su poveli golom Fodena u 25. minutu, ali su domaći izjednačili nakon tri minuta igre u drugom poluvremenu iz svog prvog šuta u okvir gola Edersona.

U 79. minutu Gvardiola je umesto Fodena u igru uveo Alvareza i Argentinac je pet minuta kasnije ponovo doveo „građane“ u vođstvo.

Konačan rezultat postavio je Doku, koji je savladao Blasviha posle asistencije Alvareza.

U mečevima 3. kola Grupe G, koji su na programu 25. oktobra, Lajpcig dočekuje Crvenu zvezdu, dok Mančester siti igra protiv Jang Bojsa u Bernu.