Prekinut fudbalski meč u Briselu zbog ubistva dvojice Šveđana, 30.000 ljudi ostalo na stadionu 1Foto: EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS

Kvalifikaciona utakmica za prvenstvo Evrope između Belgije i Švedske prekinuta je posle prvog poluvremena, zbog ubistva dvojice navijača švedskog nacionalnog tima u centru Brisela.

Fudbaleri Švedske su u pauzi između poluvremena saznali za taj tragični događaj i odbili su da nastave utakmicu, a s tim su se saglasili i Belgijanci, preneli su lokalni mediji.

Posle prvog poluvremena rezultat je bio 1:1, a utakimica nema rezultatski značaj, jer su Belgijanci obezbedili učešće na šampionatu Evrope, a Šveđani više nemaju šansi da zauzmu jedno od prva dva mesta u grupi.

Navijači su ostali na stadionu King Baudouin nakon što je zaustavljen meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i skandirali su „Svi zajedno, svi zajedno!“, prenosi Asošijeted pres.

Kako prenose lokalne televizije, na stadionu se još nalazi između 30.000 i 35.000 ljudi koji ne smeju da napuste stadion.

Švedski fudbalski savez je u poruci navijačima rekao da belgijska policija želi da oni ostanu u areni iz bezbednosnih razloga.

Utakmica se igrala na oko pet kilometara od poprišta napada. Ekipe su na poluvremenu imale nerešen rezultat 1-1. U Briselu je u ovom trenutku samo sedam stepeni Celzijusovih.

Posle ubistva dvojice Šveđana, Vlada Belgije je proglasila je u Briselu četvrti nivo opasnosti od terorizma, a treći nivo u ostatku države.

U toku je sastanak Nacionalnog kriznog centra, kojem prisustvuju premijer, ministar unutrašnjih poslova i ministar pravde, a policija je pokrenula istragu o pucnjavi sa smrtnim ishodom.