Ponovo dva gola: Mesi oba puta strelac iz voleja, ali nije pucao penal (VIDEO) 1Foto: AP/Lynne Sladky

Argentinski fudbalski as Lionel Mesi nastavlja da oduševljava poklonike Intera iz Majamija, svog novog jata.

Strelac je bio u trećoj utakmici, a ponovo dvostruki.

Inter je u šesnaestini finala Kupa ligaša, takmičenja timova iz SAD i Meksika, savladao Orlando s 3:1, a njegov kapiten je pred 20.000 gledalaca postigao i prvi (7. minut) i poslednji gol na meču (72), oba iz voleja.

Svom saigraču Džozefu Martinezu, koji je 2018. u Atlantinom dresu bio najbolji strelac MLS lige s 31 pogotkom, prepustio je izvođenje penala iz kojeg se steklo vođstvo s 2:1 u 51. minutu. Napadač iz Venecuele je u Majamiju od februara ove godine.

Kao i u dve utakmice u grupi, protiv Kruz Azula iz Sijudad Meksika (2:1) i Atlante (4:0), igrano je u Fort Loderdejlu nadomak Majamija. Mesi je na prvom meču jednom zatresao mrežu, a zatim i dvaput.

Protivnik u osmini finala je Dalas, takođe iz američke soker lige. Inter će prvi put biti gost (4. avgust).

Pre Mesija tim nije znao za pobedu na 11 uzastopnih mečeva u MLS ligi (osam poraza). Zato i zauzima poslednje mesto u Istočnoj konferenciji.