Minimalac Atletika protiv Betisa 1Foto: EPA-EFE/Zipi

Atletiko je u Madridu dobio Betis 1:0 u duelu ekipa koje se bore za mesto u Ligi šampiona.

„Jorgandžije“ su ovim trijumfom nastavile niz od osam utakmica bez poraza, a kako stoje stvari nastaviće i niz među četiri najbolje ekipe u La Ligi koji traje već deset godina.

Atletiko je treći iza Barse i Reala na tabeli La Lige sa devet bodova više od Betisa koji je na petom mestu. Jeste da ima još 11 kola do kraja ali je realno da ćemo Atletiko gledati i sledeće godine u Ligi šampiona.

Atletiko je bolje igrao tokom svih 90 minuta protiv Betisa. Osim nekih nesigurnosti na startu, Madriđani su odlično napadali protivnika i to predvođeni Grizmanom. Najbolju šansu je imao Alvaro Morata kada nije iskoristio centaršut Tomasa Lemara. U drugom poluvremenu je prvi zapretio Himenes tako što je pogodio prečku. Potom je šansu imao i Janik Karasko ali je šutirao direktno u golmana Betisa.

Tek pred kraj meča Atletiko dolazi do gola i to preko Anhela Koree. On je u kaznenom prostoru gostiju prevario nekoliko igrača, a zatim je poslao loptu pored golmana Ruija Silve, piše Sport Klub.