Minimalna pobeda Sitija protiv Vulverhemptona 1Fudbaleri Mančester sitija foto EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu ekipu Vulverhemptona sa 1:0, u utakmici 16. kola Premijer lige.

Posle prvog poluvremena nije bilo golova, a posao gostujućem timu dodatno je otežao Raul Himenes koji je u finišu prvog dela igre dobio dva žuta kartona u istom minutu.

Siti je do pobede stigao golom Rahima Sterlinga sa penala u 66. minutu. Bio je to 100. pogodak koji je Sterling postigao u Premijer ligi.

Ekipa Mančester sitija je upisala 12. pobedu u šampionatu i prva je na tabeli sa 38 bodova, odnosno imaju četiri više od Liverpula koji kasnije danas dočekuje Aston Vilu.

Na drugoj strani, Vulverhemton je osmi na tabeli sa 21 bodom.

Fudbaleri Sitija u narednom kolu dočekuje Lids, dok Vulverhemton gostuje Brajtonu.