Mladi fudbaleri Srbije ponovo poraženi od Engleske 1Foto: STARSPORT

Mlada fudbalska reprezentacija Srbiji (U21) još jednom je poražena od vršnjaka iz Engleske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2025.

Orlići ne da nisu uspeli da se revanširaju mladim Englezima za katastrofalan poraz u Notingemu od 1:9 sredinog oktobra, nego su ponovo doživeli ubedljiv poraz. Utakmici na TSC Areni u Bačkoj Topoli završena je rezultatom 0:3 (0:2).

Gosti u čijem je sastavu bilo nekoliko igrača iz Premijer lige zasluženo su pobedili.

Prva dva gola postigao je Džejms Mekati, fudbaler Mančester Sitija na pozajmici u Šefild Junajtedu. Prvi je postigao u petom minutu uz malo sreće, pošto je lopta na putu do gola zakačila Mihaila Ilića i lobovala golmana Veljka Ilića. Drugi put je mrežu Orlova zatresao u 19. minutu preciznim udarcem izvan 16 metara.

Treći pogodak ličio je na drugi, strelac je u 55. minutu bio fudbaler Liverpula Harvi Eliot.Zaigrali su mladi srpski fudbaleri nešto bolje u nastavku, ali nisu uspeli da upute nijedan šut u okvir gola za 90 minuta, samim tim ni da izbegnu novi ubedljiv poraz.

Na klupi Orlića debitovao je Ljubinko Drulović, piše Sport Klub.

Posle četiri odigrane utakmice mladi srpski fudbaleri imaju šest bodova i zauzimaju treće mesto na tabeli Grupe F.

Prva je Ukrajina sa maksimalnih 12 bodova, druga Engleska sa devet.

Naredni meč Orlići igraju u utorak 21. novembra protiv Luksemburga u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.