Motor se zagrejao od treće četvrtine: Jokić i Denver s pobedom u 2024. 1Foto: AP/David Zalubowski

Denver je na meču sa Šarlotom pred svojom publikom imao kasno paljenje, ali je sve došlo na svoje od treće četvrtine.

Šampion NBA je pobedio u trećoj od četiri uzastopne utakmice kod kuće oko praznika sa 111:93 (24:18, 25:31, 40:17, 22:27).

Nikola Jokić je dao 13 poena (6-7 za dva, 1-1 slobodna bacanja, bez pokušaja za trojku), a imao je 11 skokova u odbrani i šest asistencija.

I njegov ritam u prvom poluvremenu, koje je završeno nerešeno (49:49), govorio je da se u novogodišnjoj noći u krevet otišlo kasnije nego uobičajeno.

Iz jedinog šuta iz igre je pogodio koš i to je bilo sve od njegovog poenterskog doprinosa. Podredio se skokovima (osam) i dodavanjima (pet), a korak s protivnikom su držali Džamal Mari i Majkl Potrer, jedini s dvocifrenim učinkom u timu.

Meč je prelomljen u korist domaćina u forioznoj igri po dolasku s odmora.

Sve u svemu, utakmica je bila kopija one sa Šarlotovog terena devet dana ranije, koja je Denveru pripala sa 102:95. Domaćin je i vodio na poluvremenu, a šampion ga je slomio odmah u nastavku.

Iz agresivnijeg nastupa u reprizi u Koloradu Mari je dosegao do 25 poena, a Porter do 22.

Redži Džekson je dao 13, a povratnik u tim Aron Gordon deset.