Muzeti nadigrao Frica, u polufinalu Vimbldona protiv Đokovića 1Foto: EPA-EFE/TIM IRELAND EDITORIAL USE ONLY EDITORIAL USE ONLY

Italijanski teniser Lorenco Muzeti plasirao se u polufinale Vimbldona nakon trijumfa nad Tejlorom Fricem od 3:2 u setovima (3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1).

Muzeti, 25. igrač sveta, pobedio je posle tri sata i 27 minuta i prvi put u karijeri se plasirao u polufinale grend slem turnira.

Fric je u četvrtom gemu prvog seta oduzeo servis Muzetiju, prednost brejka je sačuvao do kraja i poveo u meču.

Teniseri su u drugom setu napravili po dva brejka i odigran je taj-brejk koji je Muzeti dobio 7:5.

Italijan je dobro igrao u trećem setu, dva puta je oduzeo servis protivniku i poveo u meču.

Fric je uzvratio u narednom setu, napravio je brejk u osmom gemu, sačuvao prednost i izborio peti set.

Muzeti je dominirao u petom setu, prepustio je protivniku samo jedan gem i posle prve meč lopte plasirao se u polufinale.

On će u polufinalu igrati protiv sedmostrukog šampiona Vimbldona Novaka Đokovića.

Drugi teniser sveta prošao je bez borbe u polufinale, pošto mu je Australijanac Aleks de Minor predao meč zbog povrede.

Polufinale između Muzetija i Đokovića će biti na programu u petak.