Nije problem u Jakiroviću - novi ubedljiv poraz Dinamo Zagreba 1Foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Dinamo iz Zagreba prolazi kroz veoma težak period u sezoni.

Nakon neverovatnog poraza od Bajerna u Minhenu u okviru prvog kola Lige šampiona – 9:2, doživeli su novu katastrofu, ali ovoga puta u sedmom kolu domaćeg šampionata, pošto su izgubili sa 4:1 od Slavena.

Slaven je uoči ovoga kola bio na poslednjem mestu tabele, ali to ga očigledno nije sprečilo da pruži izuzetno kvalitetnu partiju protiv najboljeg kluba u Hrvatskoj u ovom veku i ubedljivo slavi.

Dinamu čak nije pomogla ni „šok terapija“, odnosno smena trenera Sergeja Jakirovića nakon blamaže u Bavarskoj, jer je tim iz Zagreba i pod „dirigentskom palicom“ njegovog naslednika Sandra Perkovića izgledao poprilično neubedljivo i negledljivo.

Poveli su gosti golom Brune Petkovića u 32. minutu, da bi Slaven Belupo izjednačio u 45. minutu preko Ljubana Crepulje, a u drugom poluvremenu golovima Adriana Libera (u 68.,), Ivana Dolčeka (u 74) i Ilije Nestorovskog (77. minutu) u potpunosti ponizio aktuelnog hrvatskog šampiona.