Niti pobeđuje, niti golove daje: Mančester junajted pokošen u Londonu za šest minuta 1Foto: EPA-EFE/DAVID CLIFF

U 18. kolu engleskog fudbalskog prvenstva Mančester junajted je izgubio od Vest Hema u Londonu s 2:0.

Golove su dali engleski napadač Džerod Bouen u 72. minutu i brazilsko krilo Lukas Paketa u 78.

Bouen je s 11 pogodaka među vodećim strelcima Premijer lige. U Vest Hemovim analima u Premijer ligi do katoličkog Božića je tako efikasan bio još samo Velšanin Džon Hartson 1997.

Mančester junajted ne zna za gol na četiri utakmice uzastopce. U prošlom kolu je igrao 0:0 s Liverpulom na Enfildu, pre toga je na Old Trafordu izgubio od Bajerna s 1:0 u Ligi šampiona, a na samom početku crne serije Bornmut ga je preslišao na njegovom terenu s 3:0.

Takav niz su „crveni đavoli“ poslednji put imali u oktobru i novembru 1992. pod Aleksom Fergusonom.

Takođe, od početka sezone su poraženi 13 puta. Do ovog doba godine češće su gubili samo 1930 – 16 mečeva.