Novak Đoković bolji od Muzetija za plasman u novo finale Vimbldona 1Foto: EPA-EFE/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona nakon pobede nad Lorencom Muzetijem od 3:0 (6:4, 7:6, 6:4) u setovima.

On će se u finalu sastati sa Karlosom Alkarazom koji je ranije danas savladao Danila Medvedeva sa 3:1 u setovima.

Biće to repriza prošlogodišnjeg finala Vimbldona u kojem je nakon preokreta slavio mladi Španac sa 3:2 u setovima, a srpski as će u nedelju imati priliku da mu se revanšira.

To je će ujedno biti 10. finale na Vimbldonu za Novaka Đokovića, a do sada je na ovom turniru osvojio sedam titula.

Takođe, to će biti njegovo 37. grend slem finale u karijeri.

Drugi teniser sveta do pobede nad 25. igračem na ATP listi je stigao posle dva sata i 51 minuta igre.

Đoković je u petom gemu prvog seta oduzeo servis protivniku, i u devetom gemu servirao za set. Imao je srpski teniser dve set lopte u tom gemu, ali je Muzeti uspeo da preokrene, napravi brejk i smanji na 4:5.

U narednom gemu, na servis Muzetija, Đoković je iskoristio drugu set loptu u tom gemu i stigao do prednosti.

U prvom gemu drugog seta Muzeti je oduzeo servis Đokoviću, ali je srpski teniser odgovorio brejkom u četom gemu i izjednačio na 3:3.

U nastavku seta nije bilo brejkova i pobednik se odlučivao u taj-brejku, u kom je Đoković od starta bio bolji i mini brejkovima u drugom, trećem i sedmom poenu stigao do dva seta prednosti.

Srpski teniser je u prvom gemu trećeg seta oduzeo servis Muzetiju, i prednost od jednog brejka zadržao do desetog gema kada je na svoj servis iskoristi četvrtu meč loptu i izborio novi susret sa Alkarazom na londonskoj travi.