Novak Đoković osvojio titulu u Šangaju 1Foto: EPA-EFE/ JASON SZENES

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na Masters turniru igranom u Šangaju, pošto je u finalu savladao Bornu Ćorića sa 2:0 u setovima (6:3, 6:4).

To je Đokovićev 32. Masters u karijeri, a četvrti osvojen konkretno u Šangaju.

Do pobede i nove titule je došao na impresivan način, nije izgubio gem na svoj servis tokom čitave nedelje turnira.

Sa druge strane Ćorić je odigrao odličan meč, ali mu ni ta činjenica nije bila dovoljna da osvoji svoju prvu Masters titulu iz serije 1000.

Srpski teniser je odigrao još jedan fantastičan meč u Kini, servis ga je odlično služio, a takođe mu je i forhend bio na visini zadatka.

U prvom setu napravio je brejk u šestom gemu što mu je bilo dovoljno i da osvoji set, a u drugom je već na startu seta oduzeo servis protivniku i tu prednost sačuvao do kraj te i slavio maksimalnim rezultatom.

Mogao je Đoković da napravi brejk i u još dva gema drugog seta brejk, ali je Borna Ćorić odlično odigrao u trećem, odnosno devetom gemu, te je odoleo pritiscima Đokovića u pomenutim trenucima.

Na najnovijoj rang listi koja izlazi sutra Novak Đoković će biti drugi, a Borna Ćorić 13. teniser na svetu.