Nunjez četiri puta pogodio okvir Petrovićevog gola, jednom i iz penala, ali je Liverpul dao Čelsiju i četiri pogotka 1Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Posle sedam uzastopnih remija u međusobnim duelima u svim takmičenjima, što je rekord engleskog fudbala, Liverpul je savladao Čelsi.

U 22. kolu Premijer lige vodeći „redsi“ su na Enfildu pobedili londonske „plavce“ sa 4:1.

Portugalac Žota je doveo domaćina u vođstvo u 23. minutu. Prednost je udvostručio 20-godišnji Severni Irac Konor Bredli u 39, a do kraja prvog poluvremena Liverpul je imao najbolju moguću priliku za treći pogodak. Njegova „devetka“ Urugvajac Nunjez je nadmudrio Petrovića, koji je zaplivao u svoju desnu stranu, ali je lopta pogodila levu stativu Česlijevog golmana.

Treći gol je pao u 65. minutu. Glavom se na oštar centaršut snašao Mađar Soboslai.

Čelsi je smanjio preko francuskog napadača Nkunkua u 71, a konačan rezultat je postavio Kolumbijac Dijaz u 79.

Sreća je Nunjezu sasvim okrenula leđa jer je još triput pogađao okvir gola.

Bila je to 200. pobeda Liverpulovog trenera Nemca Jirgena Klopa u Premijer ligi od stupanja na dužnost u oktobru 2015.