Ohrabrenje za srpski fudbal: Kadeti u polufinalu Evropskog prvenstva na Kipru (VIDEO) 1Foto: FSS

Drugi put u poslednje tri smotre kadetska fudbalska reprezentacija Srbije igraće u polufinalu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina.

Nade našeg fudbala su u četvrtfinalu savladale Austriju s 3:2 na stadionu kiparskog vicešampiona AEK-a u Larnaki.

Za ulazak u finale, što tom uzrastu nije pošlo za rukom 2022. u susretu s Holandijom u Izraelu (poraz na penale), boriće se u nedelju, 2. juna, s uspešnijim iz meča Poljske i Portugalije, koje se sastaju u četvrtak.

Austrijanci su poveli u 22. sekundi preko svoje „devetke“ Adejenugurea, Salcburgove nade, koji ima nigerijske korene.

Naši kadeti nisu klonuli duhom.

Već u 4. minutu simetriju rezultata je uspostavio Ranković na lepo proigravanje saigrača iz Crvene zvezde Vasilića petom.

Na izdisaju prvog poluvremena Ranković se još jednom istakao u maniru prepečenog strelca.

U 55. minutu nije oklevao ni Cvetković, dete Čukaričkog, „devetka“ tima koji vodi Jovan Damjanović.

Strepnja se uvukla od 79. minuta kada je ponovo Adejenugure zatresao mrežu, pošto se pored Bubanje izborio za prostor za neodbranjiv šut u suprotni ugao Jovanovićevog gola.

Iako je oba tima stigao umor, Srbija je izdržala, mada je u nadoknadi vremena ostala s igračem manje u polju jer je isključen Đorđević, koji neće moći da pomogne u nedelju.

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Danska je bila uspešnija od Češke na penale (5:3). Poveli su u 71. minutu Česi, koji su bili prvoplasirani u grupi ispred Srbije. Danci su izjednačili u 82.

U četvrtak se u četvrtfinalu sastaju i italijanski i engleski podmladak.