Fudbaleri Španije osvojili zlato na Olimpijskim igrama u Parizu 1Foto: EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

Muška fudbalska reprezentacija Španije osvojila je zlato na fudbalskom turniru na Olimpijskim igrama u Parizu.

Oni su u velikom finalu savladali selekciju Francuske sa 5:3 i to nakon produžetaka.

Nakon 90 minuta igre bilo je 3:3, pa se ušlo u produžetke, a tamo su Španci sa dva gola dotukli protivnike.

Strelci za Španiju bili su Fermin Lopes u 18. i 25., Aleks Baena u 28. i Serhio Kameljo u 10. minutu prvog produžetka i prvom minutu nadoknade drugog produžetka.

Golove za Francusku su postigli Enco Milo u 11, Magnes Akliuče u 79. i Žan-Filipe Mateta iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Bronzu je osvojila selekcija Maroka, koja je u meču za treće mesto ubedljivo savladala Egipat sa 6:0.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.