Košarkaši Srbije i zvanično protiv “drim tima” za plasman u finale, u drugom polufinalu igraju Francuska i Nemačka 1Foto: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN

Košarkaši SAD su, prema očekivanjima, pobedili Brazil rezultatom 122:87 (33:21, 30:15, 31:35, 28:16) i igraće u polufinalu sa Srbijom u četvrtak 8. avgusta (21 čas), dok se u drugom polufinalnom duelu sastaju Francuska i Nemačka (17.30).

Amerikanci su na početku meča poveli sa 18:6, a do kraja prve četvrtine su u jednom trenutku imali i 16 poena prednosti.

U drugom periodu, posle serije 15-0, “drim tim” je do poluvremena stigla do 27 poena prednosti.

U drugom poluvremenu Amerikanci nisu jurili previše. U napadu su pogađali, a sa druge strane je Kaboklo jedini nešto doprnosio Brazilu i održavao ga na iole pristojnoj razlici.

U ekipi SAD najefikasniji je bio Devin Buker sa 18 poena, Entoni Edvards je dodao 17, dok je Bruno Kaboklo postigao 30 poena za Brazil.

U drugom polufinalu košarkaškog turnira sastaće se reprezentacije Francuske i Nemačke. Domaćin Igara je u četvrtfinalu savladao Kanadu sa 82:73, dok je aktuelni šampion sveta bio bolji od Grčke rezultatom 76:63.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.