OI: Odbojkaši Srbije posle velike borbe izgubili od Franuske 1foto EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Odbojkaška reprezentacija Srbija doživela je prvi poraz na Olimpijskim igrama u Parizu.

Od njih je bio bolji domaćin turnira, selekcija Francuske sa 3:2 u setovima (23:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:6).

Izabranici selektora Igora Kolakovića su prikazali jako dobar otpor favorizovanom protivniku i tek su u petom setu energetski posustali.

U grupi A na odbojkaškom turniru su pored ove dve selekcije i Slovenija i Kanada.

„Orlovi“ su veoma dobro i hrabro započeli meč.

Na „krilima“ korektora Dražena Luburića su stekli prvu opipljiviju prednost koju su ljubomorno čuvali do kraja prvog seta.

U drugom setu su Francuzi zaigrali onako kako znaju i umeju.

Poveli su veoma rano i kontrolisali rezultat do kraja te deonice meča, a potpuno preslikanu situaciju smo videli i u trećem setu.

U četvrtom setu smo videli pak potpuni preokret u igri Srbije koji je usledio nakon ulaska u igru Mirana Kujundžića koji je u potpunosti preuzeo sve „konce“ igre u napadu i u potpunosti nadigrao nemoćne Francuze.

Srbija je dobrom igrom u završnici četvrtog seta, kada je pri rezultatu 19:19 napravila seriju 6:2, stigla do izjednačenja.

U petom setu je Srbija praktično pobedila samu sebe.

Previše poena iz bloka igrača Francuske, te još više poslatih lopti igrača Srbije u aut, uslovili su prednost „Trikolora“ od 7:1 nakon koje „orlovi“ nisu mogli da se vrate u meč.

Ovim rezultatom Srbija je osvojila jedan bod koji bi mogao da bude veoma važan u borbi za plasman u četvrtfinale.

U ekipi Srbije 14 poena je osvojio Marko Podraščanin, Dražen Luburić je osvojio 12, Marko Ivović, Aleksandar Atanasijević i Miran Kujundžić po 10, Uroš Kovačević sedam, Petar Krsmanović šest, Nikola Jovović dva i Aleksandar Nedeljković dva.

Najefikasniji u francuskom timu bio je Trevor Kleveno sa 23 poena, dok je Žan Patri osvojio jedan poen manje.

U narednom kolu, Srbija će igrati protiv Slovenije, a Francuska protiv Kanade.