OI: Ubedljiva pobeda Francuske i remi Izraela i Malija 1Foto: EPA-EFE/TERESA SUAREZ

U prvom kolu grupne faze takmičenja na olimpijskom turniru za fudbalere, Francuska je pobedila Sjedinjene Američke Države sa 3:0, dok su Izrael i Mali igrali nerešeno 1:1.

Do ubedljive pobede domaćini Igara su stigli pogocima Aleksandra Lakazeta u 61, Mišela Olisea u 69. i Loisa Badea u 85. minutu.

Utakmica između Izraela i Malija odigrana je uz opsežne mere obezbeđenja.

Veći deo publike je izviždao izraelsku himnu, a istaknuta je i poruka „Slobodna Palestina“ i palestinske zastave.

Izrael je poveo u 57. minutu autogolom Hamidua Dijala, a izjednačio je Čeična Dumbija u 63. minutu.

Ranije danas, Japan je danas pobedio Paragvaj sa 5:0, dok je Irak savladao Ukrajinu sa 2:1.

Golove za Japan postigli su Šunsuke Mito u 19. i 63. minutu, Rihito Jamamoto u 70. i Šota Fudžio u 82. i 87. minutu.

Paragvajci su bili u teškoj situaciji, jer su od 25. minuta imali igrača manje, zbog crvenog katrona koji je dobio Vilder Vijera.

Irak je do pobede protiv Ukrajine došao posle preokreta u drugom poluvremenu.

Ukrajinci su poveli u 53. minutu golom Valentina Rubčinskog, a pogotke za Irak postigli su Ajmen Husein u 57. i Ali Jasim u 75. minutu.

U popodnevnom terminu Novi Zeland je pobedio Gvineju sa 2:1, dok su Egipat i Dominikanska Republika igrali bez golova.

Novi Zeland je poveo pogotkom Metjua Garbeta u 25. minutu, izjednačio je Amadu Dijavara u 72, a pobedu Novozelanđanima doneo je Ben Vejn golom u 76. minutu.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.