Pobeda za prelazak iz Lila u Pariz: Košarkašice Srbije obezbedile mesto u četvrtfinalu 1Foto: EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

Košarkašice Srbije pobedile su Kinu sa 81:59 (23:17, 22:22, 17:11, 19:9) u drugom kolu grupe A košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu.

Ovo je drugi trijumf izabranica Marine Maljković i u poslednjem kolu će se boriti protiv Španije za prvo mesto u grupi.

Nokaut faza takmičenja se igra u Parizu, a bez obzira na ishod susreta koji sleduje, „orlice“ su izborile mesto u četvrtfinalu.

Košarkašice Srbije su odigrale jednu kvalitetnu utakmicu, u odbrani veoma koncentrisano i čvrstvo, a u napadu kreativno i koncentrisano.

Na samom startu utakmice ekipe su bile u egalu, a onda je Kina stekla blagu prednost (9:6), no Srbija je ubrzo uhvatila pravi ritam i preokrenula.

„Orlice“ su prvu četvrtinu dobile sa 23:17, a u izjednačenoj drugoj deonici su uspele da sačuvaju prednost i na odmor odu sa plus šest 45:39.

Srbija je bolje ušla i u nastavak i posle tri minuta igre nakon poena Mine Đorđević stigla do dvocifrene prednosti 53:42.

Naše košarkašice su nastavile sa dobrom igrom i na osam minuta do kraja meča stigle do 18 poena prednosti (68:50).

Do kraja meča su rutinski sačuvale prednost.

Srbiju su do pobede predvodile Ivon Anderson sa 15, Maša Janković sa 13, Tina Krajišnik sa 12 i Jovana Nogić sa 11 poena.

Najefikasnije kod Kine bile su Siju Vang i Su Han sa po 11 i Meng Li sa 10 poena.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.