Srpski kajakaški četverac zauzeo šesto mesto u finalu trke na 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu 1Foto: EPA-EFE/ALI HAIDER

Srpski kajakaši u disciplini četverac na 500 metara u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov osvojili su šesto mesto u finalu Olimpijskih igara u Parizu.

Start trke bio je ponovljen, jer su Mađari prerano krenuli, što je uticalo na nervozu takmičara.

Zlatnu medalju osvojila je Nemačka, srebro Australija, a treća je bila Španija.

Srpski četvrtak je tokom većeg dela trke bio na četvrtom mestu, ali su poklekli u finišu.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.