Teško probijanje leda u vodi: Vaterpolisti Srbije s mukom pobedili u prvoj utakmici, uporni Japan dao 15 golova 1Foto: AP/Luca Bruno

Vaterpolo reprezentacija Srbije, obnovljena u odnosu na onu koja je osvojila zlatnu medalju i u Riju 2016. i u Tokiju 2021, s mukom je savladala uporni Japan na početku olimpijskog izazova u Parizu.

Bilo je 16:15  (4:4, 3:4, 5:3, 4:4).

I kad se u trećoj četvrtini činilo da je Srbija slomila nadahnutost protivnika, jer je povela s 11:8 pa s 12:9, Japanci su početkom poslednje deonice ponovo uneli nemir u njen tim – 12:12.

Srpski vaterpolisti su krajnjim naporima opet prešli u vođstvo, ali su im suparnici neprestano disali za vratom.

Stigli su i 15:13.

Mandić je levicom sedmim pogotkom obezbedio sledeću prednost (16:15) na minut i po do kraja.

U idućem napadu Japana naši su se odbranili s igračem manje, ali zatim nisu iskoristili svoju šansu da opet steknu dva gola razlike.

Japancima je preostalo nekoliko desetina sekundi da se nerešenim rezultatom izobre za penale. Srećom, uskomešali su se.

U prvom meču u B grupi evropski prvak Španija je s 9:5 savladala Australiju, s kojom Srbija igra drugu utakmicu, u utorak, 30. jula, u 10.30 časova.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.