Tri poena u četvrtini: Košarkašice Srbije sa negativnim olimpijskim rekordom 1Foto: EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

Od gotovog – drama, panika i strepnja.

Košarkašice Srbije su preživele kambek Portorika u prvoj utakmici na olimpijskom turniru u Lilu.

Vodile su i s 20 razlike, a onda su zagazile u živo blato koje ih je vuklo na dno.

Protivnice su se serijom 17:0 primicale, a naše igračice nisu imale rešenje.

Pobedu su jedva iščupale zahvaljujući i sapetosti Portorikanki u poslednjem minutu.

Jedan od razloga za rezultatsku neizvesnost leži u tome što je Srbija u poslednjoj četvrtini dala samo tri poena (19:3).

Sve ih je postigla Dragana Stanković – prvo za vođstvo sa 57:50, a na pet sekundi do kraja iskorišćenim jednim od dva slobodna bacanja za 58:55.

Drugim promašenim penalom je dala suparnicama priliku da trojkom traže izjednačenje, ali one to, srećom, nisu odelotvorile.

Tri poena u četrtini je negativni rekord olimpijskih igara, računajući i muške timove.

Još dvaput se, zapravo, na ženskom turniru desilo da jedna selekcija postigne tri poena u nekoj deonici.

U Atini 2004, kad se na olimpijskim igrama prvi put igralo po četvrtinama, Brazil je pregazio Japan sa 128:62, a u drugoj deonici je bilo 36:3 za Južnoamerikanke.

U Riju 2016, isto u takmičenju po grupama, Francuska je pobedila Tursku sa 55:39, a druga četvrtina joj je pripala sa 14:3.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.