Vaterpolisti Srbije porazom završili grupnu fazu na Olimpijskim igrama u Parizu 1Foto: EPA-EFE/MARKO METLAS

Vaterpolisti Srbije doživeli su poraz u petom kolu grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu.

Od njih su bili bolji reprezentativci Mađarske rezultatom 17:13 (2:4, 7:3, 6:2, 2:4).

Ipak, „delfini“ su se i pre ovog kola kvalifikovali za narednu fazu takmičenja, pa ovaj poraz nema većih posledica, osim što je Srbija zauzela četvrto mesto u grupi.

Izabranici selektora Uroša Stevanovića odigrali su poprilično lošu utakmicu, pre svega u fazi odbrane.

Primili su veliki broj golova i to nije nešto što može da raduje iskusnog stručnjaka uoči četvrtfinala u kome im protivnik može biti Italija, Grčka ili Hrvatska.

U napadu je Srbija donekle bila na visini zadatka i to pre svega zahvaljujući Milošu Ćuku i Dušanu Mandiću koji su kombinovano postigli osam golova za svoju reprezentaciju.

Srbija je dobro počela i povela 4:2, ali je Mađarska posle toga postigla četiri uzastopna gola i povela.

Srpski tim je preko Mandića uspevao da izjednači na 6:6, a zatim i na 7:7, ali je Mađarska na poluvreme otišla sa dva razlike, nakon što je u poslednjim trenucima druge četvrtine Deneš Varga sa svoje polovine bazena postigao gol.

Mađarska je dobro igrala u nastavku i povela 12:7, a tu seriju prekinuo je Mandić. Do kraja utakmice mađarska ekipa je zadržala prednost i ostvarila treću pobedu na turniru posle koje je osvojila treće mesto u grupi.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.