I u Parizu izronilo zlato: Od danas vaterpolisti Srbije imaju novo zvanje - trostruki uzastopni olimpijski šampioni 1Foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Za kraj – najslađe.

Vaterpolisti Srbije, sa sedmoricom koji su prvi put došli na olimpijadu, posle odlaska sa scene nekoliko trofejnih junaka, sačuvali su olimpijski tron.

Trostruki su uzastopni olimpijski šampioni, što je od rata pošlo za rukom samo Mađarima (2000-2008).

U finalu je savladan ovogodišnji svetski prvak Hrvatska sa 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3).

Odigran je meč za bronzu. SAD, za čijim je kormilom nekadašnji selektor Srbije Dejan Udovičić, savladale su Mađarsku na penale. U osnovnom delu bilo je 8:8 (3:2, 1:1, 2:2, 2:3), a zatim 3:0.

Kraj – 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3)

IV četvrtina

32. min: 13:10 – Hrvati su već krenuli ka našem golu jer je napad Srbije isticao. Ćuk je postigao gol pored ruku čuvara.

31. min: 12:10  – Minut do kraja

30. min: Stativa spasava Hrvate.

29. min: 12:9 – Posle sjajnih odbrana Srbija preko Dedovićevog projektila opet stiče tri gola prednosti.

I u Parizu izronilo zlato: Od danas vaterpolisti Srbije imaju novo zvanje - trostruki uzastopni olimpijski šampioni 2

26. min: Kakva šteta sa igračem više. Vico je bio sam neposredno ispred Bijača, koji mu je odbranio. Sjajno je Srbija organizovala akciju dogovorenu na tajm-autu.

25. min: 11:9 – Hrvati ponovo prvi osvojili loptu u plivačkom sprintu. Prvi napad su pretočili u gol.

III četvrtina – 11:8 (5:2, 3:3, 3:3)

24. min: 11:8: Prvo je proradiola Mnadićeva levica, onda je Hrvatska još jednom smanjila na tri gola razlike.

23. min: 10:7 – Golman Filipović je maestralan. Hrvati ne mogu da ga savladaju ni s igračem više, ali svetski prvak je u tom napadu imao i sreće. Lopta mu se vratila od stative, a zatim je postignut pogodak.

20. min: 10:6 – U prvom poluvremenu realizacija Srbije s igračem više bila je maksimalna – 7 od 7. U trećoj četvrtini nisu realizovane prve dve takve prilike, ali je gol pao i sa brojčano izjednačenim snagama. Drašović je bio strelac.

19. min: 9:6 – Prvo je Srbija ponovo stekla četiri gola prednosti, a zatim su Hrvati smanjili.

18. min: Ostaje 8:5. Srbija sa igračem više propustila priliku da vrati zalihu na četiri gola.

Poluvreme: 8:5 (5:2, 3:3)

II četvrtina

15: min: 8:5 – Vaterpolo tiki taka srpskog tima. Izigrana je hrvatska odbrana za gol iz neposredne blizine.

15. min: 7:5 – Hrvati su u mini seriji 2:0. Usput su promenili golmana. Popadić se umesto Bijača nije uplašio veličine trenutka.

14. min: 7:4 – Srbija se nekoliko puta u dugom napadu Hrvatske žestoko odbranila, ali je poklekla u poslednjoj sekundi protivničkih napora.

12. min: 7:3 – Srbija je imala i dva igrača više, a taman što se jedan hrvatski vraćao u igru po isteku kazne, Strahinja Rašović je postigao gol za značajnu zalihu.

10. min: 6:3 – Sjajno je proigran Vico na centru. Hrvatski čuvar mreže bio je nemoćan.

9. min: 5:3 – Hrvati su ponovo osvojili loptu u trci od svog gola. Sa igračem više su smanjili zaostatak.

I četvrtina

Srbija je sačuvala zalihu od tri gola jer je golman Filipović odlično pokrio bliži ugao na poslednji hrvatski pokušaj s levog krila.

8. min: 5:2 – I opet Jakšić s igračem više.

7. min: 4:2 – Prvi put Srbija ima dva gola prednosti. Strelac je kapiten Jakšić, još jednom s igračem više.

6. min: 3:2 – Posle hrvatskog izjednačenja s igračem više Ćuk je uputio neodbranjiv udarac s distance po sredini napada.

5. min: 2:1 – Prvo vođstvo olimpijskog prvaka. Ćuk je bio neumoljiv iz peterca.

4. min: 1:1 – Nekakako je Ubović krajnjim naporom savladao hrvatskog golmana u prvom preimućstvu Srbije da igra s jednim više.

3. min: 0:1 – I Srbija i Hrvatska su se odbranile u po prva dva suparnička napada. Hrvati su zatim poveli, pošto su iskoristili igrača više, prvi put s tom prednošću.

Počela je utakmica. Do lopte prvi doplivali Hrvati.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.