Vaterpolo reprezentacija Srbije u polufinalu Olimpijskih igara 1Foto: Beta AP/ Luca Bruno

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu.

„Delfini“ su u četvrtfinalu savladali Grčku sa 12:11 (3:3, 3:2, 2:4, 4:2), a junak utakmice bio je kapiten Nikola Jakšić koji je pobedonosni gol postigao dve sekunde pre kraja utakmice i to sa skoro polovine bazena.

Bila je ovo najbolja utakmica izabranika selektora Uroša Stevanovića u dosadašnjem toku turnira na Igrama.

Svi igrači su briljirali, a golman Radoslav Filipović sa dvocifrenim brojem odbrana bio noćna mora za protivnike.

Dušan Mandić je još jednom potvrdio da je jedan od najboljih igrača na svetu.

Predvodio je napad Srbije na maestralan način, ali slavu mu je „ukrao“ kapiten Nikola Jakšić koji je pravom „bombom“ sa gotovo polovine bazena odveo svoju reprezentaciju u borbu za medalje.

„Delfini“ će u polufinalu igrati sa boljim iz susreta SAD – Australija koji je na programu kasnije danas.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Srbija je za nijansu bila bolja u drugoj deonici i na poluvremenu je imala gol prednosti 6:5.

U tom delu najbolji kod Srbije bio je Mandić sa tri postignuta gola.

Grci su sa dva vezana gola u trećoj deonici povela sa 6:7, ali je Srbija uzvratila novim golom Mandića i izjednačila, ali je Grčka ipak u poslednju deonicu ušla sa golom prednosti nakon pogotka Skumpakisa 8:9.

Poslednja deonica je startovala golom Viktora Rašovića i Srbija je ponovo izjednačila, ali je Grčka u narednom napadu stigla ponovo do prednosti.

Srbija je odgovorila golovima Vica i Mandića i u poslednja dva i po minuta ušla sa prednošću 11:10. Grčka je imala poslednji napad 20 sekundi pre kraja, i Vlahopulos je golom šest sekundi pre kraja doneo izjednačenje Grčkoj.

U poslednjoj sekundi meča Nikola Jakšić je udarcem sa velike udaljenosti doneo pobedu Srbiji i plasman u polufinale.

Grčka će takmičenje nastaviti u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta.

Srbiju je do pobede predvodio Dušan Mandić sa pet pogodaka, Viktor Rašović je postigao tri, Strahinja Rašović dva, a Nikola Jakšić i Nemanja Vico po jedan gol.

Najefikasniji kod Gčke bili su Dimitrios Skumpakis sa tri i Angelos Vlahopulos sa dva gola.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.