Velika pobeda Crvene zvezde na startu Evrolige posle drame u Parizu (VIDEO) 1Foto: Pedja Milosavljević / STARSPORT)

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su važnu pobedu na startu Evrolige, pošto su kao gosti savladali Pariz rezultatom 80:77 (17:18, 18:25, 23:15, 22:19).

Odlično su crveno-beli započeli meč i u sedmom minutu stekli osam poena prednosti (12:4). Džoel Bolomboj je bio dominantan na startu meča i u napadu i u odbrani, dok je Ajzea Kenan ubacio pet brzih poena.

Međutim, posle tajm-auta trenera domaćina Tijaga Splitera počela je da se topi prednost beogradskog tima, a na kraju prve deonice Pariz je već vodio 18:17.

Uspela je Zvezda u prvom delu druge četvrtine da kontroliše dešavanja na parketu zahvaljujući uglavnom raspoloženom Nemanji Nedoviću, ali je novajlija u Evroligi predvođen Ti-Džej Šortsom (10 poena) otišao na veliki odmor sa osam poena prednosti (43:35).

Prednost Pariza rasla je i u trećoj deonici do plus 13 (51:38) i tek tada su se crveno-beli prenuli u odbrani. Napravili su gosti seriju 11:0 u finišu ovog kvartala i prišli na 53:51 u 28. minutu, da bi poenima Luke Mitrovića uz zvuk sirene otišli na pauzu sa nerešenim rezultatom – 58:58.

Serijom trojki Beograđani su poveli 75:70 u 36. minutu, a Nedović je bio nezaustavljiv (5/5 za tri, 2/2 za dva).

Problem su predstavljale lične greške centara Bolomboja i Mitrovića, po četiri, ali su gosti ušli u poslednji minut sa tri poena prednosti (77:74). Kodi Miler-Mekintajer je promašio na 16 sekundi do kraja šut za dva poena koji je mogao da donese trijumf Beograđanima. Na drugoj strani Nadir Hifi je bio samo jednom precizan sa linije za slobodna bacanja, a onda je fauliran Miler-Mekintajer.

Amerikancu sa pasošem Bugarske je zadrhtala ruka prvi put, a drugi put je bio precizan na 11 sekudi do kraja (78:75). Hifi je ovoga puta pogodio oba penala za 78:77, a do poslednjeg zvuka sirene je ostalo osam sekundi.

Ajzea Kenan  je zatim bio neumoljiv sa linije slobodnih bacanja, 80:77 za važan trijumf crveno-belih na startu evroligaške sezone, koji su  u prestonici Francuske bili bez Teodosića i Lazića. Naredne srede u „Beogradsku arenu“ dolazi Baskonija koja je u četvrtak uveče nadigrala Partizan.

Pariz: Šorts 16, Malkolm 6, Hifi 12, Vord 9, Kavalije, Si, Erera, Kracer 3, Lo 12, Hejs 10, Jantunen 9, Kvatara.

Crvena zvezda: Miler-Mekintajer 9 (7as, 6sk), Kenan 14, Davidovac, Mitrović 7, Kalinić 9, Dobrić 2, Bolomboj 6, Daum 4, Gedraitis 5, Plavšić 1, Nedović 21 (5/6 za tri, 2/2 za dva), Jago 2.