Partizan bez plej-ofa Lige Evrope, Lugano poslao crno-bele na dvomeč sa Gentom u Ligi konferencija 1Foto: EPA-EFE/PETER KLAUNZER

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of Lige Evrope, jer su u revanš utakmici 3. kola kvalifikacija za ovo takmičenje, posle produžetka, odigrali u Švajcarskoj nerešeno 2:2 sa Luganom.

Ekipa iz Beograda, koja je u prvom meču izgubila rezultatom 1:0, posle regularnih 90 minuta uspela je da dostigne minus iz Humske golovima Zahida u 44. i Markovića u 67. minutu, dok je strelac za domaće bio Renato Štefen u 47. minutu.

Crno-beli su u produžetke ušli i sa igračem više, ali su u poslednjim minutima, posle greške odbrane, dozvolili Luganu da izjednači preko Mohameda Belhađa u 111. minutu.

Partizan nastavlja igranje u Evropi u plej-ofu Lige konferencija, u kojem se sastaje sa belgijskim Gentom.

Prvi meč je na programu 22. avgusta, a revanš sedam dana kasnije.

Partizan će u duelu sa Belgijancima na svom stadionu igrati bez prisustva publike, nakon što je disciplinska komisija UEFA kaznila crno-bele zbog „neprimerenog skandiranja“ navijača na utakmici sa Luganom.