Partizan odradio jači trening protiv Krke, Trifunović se vratio u tim posle povrede 1Foto: Dusan Milenkovic/Starsport

Košarkaši Partizana pobedili su Krku u “Areni” rezultatom 96:76 u utakmici 15. kola ABA lige.

Crno-beli su nakon ovog trijumfa stigli do skora od 11-4, dok ekipa iz Novog Mesta ima učinak 3-12.

Domaći su već do poluvremena stekli 30 poena prednosti, da bi u nastavku trener Željko Obradović iskoristio priliku da razigra sve koji su bili na klupi crno-belih.

Posle duže pauze zbog povrede u ekipu se na ovom meču vratio i Uroš Trifunović.

Najefikasniji u Partizanu bio je Tristan Vukčević sa 16 poena, Kaminski je ubacio 11, a Kaboklo, Smit i Koprivica po deset poena.

U ekipi iz Novog Mesta Span je postigao 15 poena, a Cerkvenik, Hamilton i Stregar po deset.

U sledećem kolu regionalnog takmičenja Partizan u ponedeljak 15. januara gostuje Ciboni u Zagrebu (18.00), dok Krka dan ranije dočekuje Budućnost (17.00).