Partizan pobedio Makabi u gostima, drugi uzastopni trijumf crno-belih u Evroligi 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Košarkaši Partizana pobedili su Makabi u “Pioniru” rezultatom 91:79 i tako ostvarili prvi trijumf u gostima ove sezone.

Crno-beli su prelomili utakmicu kada su poveli sa osam poena razlike dva minuta i 20 sekundi pre kraja (83:75), nakon što je Braun, koji je bio najefikasniji u svom timu sa 20 poena, ubacio koš uz faul.

Partizan je i ranije mogao da reši meč protiv odlične ekipe iz Tel Aviva, ali je imao puno problema sa defanzivnim skokom u prvom poluvremenu, kad je Makabi uhvatio 14 lopti ispod koša gostiju (ukupno 18).

Prvo je Frenk Nilikina pogodio trojku za plus sedam, a onda je u narednom napadu Sterling Braun postigao koš uz faul.

Narednu utakmicu u Evroligi Partizan, koji je zabeležio drugi uzastopni trijumf, igra 23. oktobra, kada u “Areni” dočekuje Virtus (20.30).

Makabi: Rendolf 19, Rivero 15, Hoard 14, Sorkin 11, Blat 10, Li 5, Koen 4, Kaba 1, Dibartolomeo, Menco, Rajman.

Partizan: Braun 20, Bonga 14, Nilikina 12, K. Džons 11, Lundberg 11, Dejvis 9, T. Džons 8, Marinković 4, Pokuševski 2, Nakić.

Asvel – Baskonija (20.30)

Tabela: Crvena zvezda 3-0, Žalgiris 3-1, Fenerbahče 3-1, Barselona 2-1, Olimpijakos 2-1, Monako 2-1, Baskonija 2-1, Real 2-2, Partizan 2-2, Panatinaikos 2-2, Makabi 2-2, Bajern 2-2, Efes 1-2, Asvel 1-2, Pariz 1-3, Alba 1-3, Milano 1-3, Virtus 0-3.