Partizan pobedio Novi Pazar, crno-beli ponovo na četiri boda zaostatka za Crvenom zvezdom 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu Novi Pazar rezultatom 2:0 (1:0) u utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Crno-beli, koji će u plej-of ući sa drugog mesta jer zaostaju četiri boda na tabeli za vodećom Crvenom zvezdom pred mečeve poslednjeg kola, do treće vezane pobede došli su golovima Severine u 35. i Kastilja u 56. minutu.

Domaći su imali više šansi za gol od protivnika u čijem timu su nastupili i bivši igrači Partizana Adem Ljajić, Sejduba Suma i Marko Šćepović, koje su navijači koji ne bojkotuju mečeve u Humskoj pozdravili aplauzom pre početka.

Specijalnu podršku imao je i Južnokorejac Goh, vezista u ekipi Igora Duljaja, zbog kojeg su ovom duelu prisustvovale i dve navijačice iz njegove domovine.

Partizan pobedio Novi Pazar, crno-beli ponovo na četiri boda zaostatka za Crvenom zvezdom 2

Gosti su prvi imali priliku za vođstvo, ali je u 12. minutu sjajni golman Jovanović ponovo spaosio svoj tim.

Od tog trenutka Partizan je preuzeo ritam utakmice, stvarao šanse i postigao dva atraktivna gola.

Igrači su golove proslavili sa svojim trenerom, a navijači skandiranjem „Uprava, napolje“.

U poslednjem, 30. kolu prve faze Superlige Partizan u nedelju 14. aprila gostuje Čukaričkom, dok Novi Pazar, koji je ovim porazom ispao u plej aut, dočekuje Radnički iz Niša.