Partizan preuzeo prvo mesto na tabeli Superlige, crno-beli u Kruševcu zabeležili sedmu uzastopnu pobedu u prvenstvu 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Fudbaleri Partizana pobedili su Napredak u Kruševcu rezultatom 2:0 (1:0) u 10. kolu Superlige i tako preuzeli prvo mesto na tabeli domaćeg šampionata.

Ekipa Igora Duljaja je povela golom Kalulua u 45. minutu, da bi trijumf obezbedili posle auto gola Jovanovića u 75. minutu.

Ovo je bila sedma uzastopna pobeda crno-belih u prvenstvu, koji sada imaju dva boda više od drugoplasiranog TSC i četiri više od Crvene zvezde, koja je na trećoj poziciji.

Crno-beli su od prvog minuta preuzeli terensku inicijativu i stvorili veliki broj šansi, ali su do vođstva stigli tek u drugom minutu nadoknade, kada je Belić centrirao sa desne strane, a Kalulu sa pet metara ubacio loptu u mrežu.

Crno-beli su i u nastavku stvorili puno šansi, a najbolju je već u 49. minutu imao Saladanja, koji je pogodio stativu.

Potom su prilike propuštali Marković, Kalulu i Menig, da bi tek posle auto gola Jovanovića gosti duplirali prednost.

Partizan preuzeo prvo mesto na tabeli Superlige, crno-beli u Kruševcu zabeležili sedmu uzastopnu pobedu u prvenstvu 2

Prethodno je centrirao Zahid, a fudbaler Napretka je nespretno reagovao i ubacio loptu u svoj gol.

Domaći su tokom cele utakmice bili prinuđeni da se brane, a jedinu pravu šansu imali su u 68. minutu, kada je posle volej udarca Bojovića golman crno-belih Jovanović dobro intervenisao.

U narednom kolu Partizan dočekuje Mladost iz Lučana, dok Napredak gostuje Radničkom u Nišu.