Partizan savladao Mladost u gostima 1Foto: Starsport/ Srđan Stevanović

Fudbaleri Partizana brzo su zaboravii na poraz u 174. večitom derbiju i u u okviru 10. kola Superlige Srbije savladali su kao gosti Mladost u Lučanima sa 3:1.

Partizan je sjajno „otvorio“ utakmicu i već u 12. minutu poveo sa 1:0, a strelac je bio Mihajlo Ilić.

On je odlično reagovao u kaznenom prostoru protivnika, a nakon kornera koji je izveo Nikola Antić.

Desetak minuta kasnije Partizan je duplirao prednost, a strelac je bio Đorđe Jovanović.

Jovanović je u 26. minutu postigao drugi gol za Partizan, pošto je bio bolji od Stamenkovića u situaciji jedan na jedan, nakon dobrog dodavanja Kovača po zemlji kroz sredinu kaznenog prostora.

Zubairu je pogodio prečku u 44. minutu, posle šuta u gornji desni ugao gola Mladosti.

U smiraj prvog poluvremena domaćin je smanjio prednost na 2:1, a nakon uspešno realzovanog penala Aleksandra Pejovića.

Krilo Partizana Nemanja Trifunović pogodio je prečku u 57. minutu, da bi u istom minutu Kovač postigao treći pogodak za Partizan, preciznim udarcem u gornji levi ugao gola.

Partizan je šesti na tabeli sa 14 bodova u osam odigranih utakmica, dok je Mladost treća sa 19 bodova i dve odigrane utakmice više.

Partizan pre ovog duela nije pobedio na osam uzastopnih utakmica, od kojih su četiri utakmice bile u ligi, a četiri u kvalifikacijama za evropska takmičenja.

Crno-beli će u narednom kolu dočekati Tekstilac iz Odžaka, dok će Mladost igrati u Pančevu protiv Železničara.