Partizan u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana prošli su u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su u dvomeču sa litvanskim Trakaijem bili bolji u ukupnom rezultatu 2:1.

U Beogradu su „crno-beli“ slavili minimalnim rezultatom, a u revanšu u Litvaniji odigrali 1:1.

Poveli su domaći već u devetom minutu preko Jevgenija Osipova nakon kornera, a baš na isti način je uzvratio Partizan u poslednjim sekundama prvog poluvremena i to preko Nemanje Miletića.

Bili su vicešampioni Srbije apsolutno bolji rival u revanšu, ali su stvorili mali broj prilika. Lopta se uglavnom kretala na protivničkoj strani terena, ali su je gubili u zoni šesnaesterca, pa su tako u prvom poluvremenu ozbiljno zapretili samo Šasa Zdjelar i Nemanja Miletić udarcima sa dvadesetak metara.

U drugom poluvremenu Sejduba Suma je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, u 53. minutu, ali se to i nije osetilo u igri Partizana uopšte. Protivnički tim nije stvorio ozbiljniju priliku do kraja susreta, a Partizan je imao dve odlične šanse preko Marka Jankovića, no rezultat je ostao 1:1.