"Petarda" Nordsjelanda za verovatni kraj Partizanovih nada o plasmanu u Ligu konferencije 1Foto: EPA-EFE/Martin Sylvest DENMARK OUT

Fudbaleri Nordsjelanda očitali su lekciju Partizanu u prvom meču plej-ofa za ulazak u grupnu fazu Lige konferencije pošto su beogradski tim savladali rezultatom 5:0.

Danci su u Farumu potpuno nadigrali crno-bele propustivši nekoliko fantastičnih prilika i za još ubedljiviji trijumf.

Odbrana crno-belih je bila katastrofalna na ovom meču, a samo je golman Aleksandar Jovanović zaslužan što poraz nije bio i ubedljiviji.

Posebne je muke Partizanovoj poslednjoj liniji zadavao napadač Ibrahima Osman, koji je bio nezaustavljiv za četvorku koja je stajala ispred golmana Jovanovića.

Od samog starta meča bilo je evidentno da domaći tim bolji rival na terenu, a izabranike Johanesa Trupa do vođstva je doveo bek Martin Frese u 11. minutu meča kada je prelepim i preciznim udarcem sa leve strane matirao nemoćnog Aleksandra Jovanovića.

Naredna dva gola viđena su sa bele tačke, a u oba slučaja strelac je bio Markus Ingvartsen.

U drugom poluvremenu domaćin je bio i još opasniji.

Šanse su se nizale jedna za drugom, ali se srećom mreža Partizana nije zatresla sve do 73. minuta kada jegol postigao i drugi bek Nordsjelanda Oliver Viladsen.

Konačan rezultat postavio je Mihajlo Ilić autogolom u 87. minutu.