Pobeda Barselone u senci teške povrede golmana za koga je sezona verovatno završena 1Foto: EPA-EFE/ANDREU ESTEBAN

Golman Barselone Mark-Andre Ter Štegen odveden je u bolnicu na preglede zbog povrede kolena koju je zadobio tokom večerašnje utakmice protiv Viljarela u španskom prvenstvu.

Ter Štegen se povredio pred kraj prvog poluvremena kada je skočio po loptu, a potom pao nezgodno na travu.

Fudbaleri obe ekipe su odmah pozvali lekarski tim Barselone da interveniše pošto je Ter Štegen bio u velikim bolovima.

Golman je na nosilima iznet da terena i odveden u bolnicu na ispitivanja, a na terenu ga je zamenio Injaki Penja.

Kako prenose pojedini španski mediji, njega očekuje pauza od osam meseci, a prema prvim navodima stradala je tetiva kolena nemačkog reprezentativca.

U senci te povrede ostala je pobeda fudbalera Barselone na gostujućem terenu protiv Viljareala – 5:1, u utakmici šestog kola Primere.

Katalonci su poveli zahvaljući golovima Roberta Levandovskog u 20. i 35. minutu, a zatim je utešni gol za domaće postigao Ajoze Perez u 38.

Treći gol za Barselonu postigao je Pablo Tore u 58. minutu, a do kraja utakmice dvostruki strelac bio je Rafinja, koji je postigao golove u 75. i 83. minutu.

Levandovski je u 66. minutu promašio jedanaesterac.

Posle upotrebe VAR tehnologije zbog ofsajda su poništena tri gola fudbalera Viljareala.

Barselona je posle šeste pobede u ligi prva na tabeli sa svih 18 bodova i ima četiri boda više od drugoplasiranog Real Madrida.

Viljareal je pretrpeo prvi poraz u LaLigi ove sezone i sa 11 osvojenih bodova zauzima peto mesto.