Pobeda Majorke u nadoknadi vremena, remi Espanjola i Đirone 1Foto: EPA-EFE/CATI CLADERA

Fudbaleri Espanjola i Đirone odigrali su nerešeno 2:2 u okviru 16. kola španske Primere.

Poveli su gosti preko Tonija Vilje u 32. minutu, a onda smo videli potpuni preokret na utakmici.

Režirali su ga Havi Puado u 51., te Hoselu u 76. minutu, ali je slavlje Kataloncima pokvario Janhel Erera pogotkom u 85. minutu.

Ranije danas fudbaleri Majorke su kao domaćini pobedili Valjadolid sa 1:0.

Strelac gola vrednog tri boda za Majorku bio je napadač te ekipe Abdon Prats u poslednjim sekundama nadoknade vremena.

Gol priliku je u 94. minutu omogućio veznjak gostiju Kenedi koji je nepotrebno uklizao u beka Pabla Mafea pokraj aut-linije, a sudija Valentino Pizaru je opravdano dosudio prekršaj i dodelio žuti karton nesmotrenom Brazilcu.

Slobodan udarac je odlično izveo Kang In Li pronašavši u petercu protivnika Pratsa kome nije bilo teško da glavom zatrese mrežu Đordi Masipa.

Majorka je tako došla do veoma važne pobede koja će joj mnogo značiti u borbi za opstanak.