Pobede IMT-a, Javora i Železničara u borbi za opstanak 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri IMT-a pobedili su danas kao domaćini Voždovac sa 2:1, u meču pretposlednjeg, 36. kola Superlige Srbije.

Strelci za IMT bili su Irfan Zulfić u 19. i Miloš Luković iz penala u 51. minutu.

Gol za Voždovac postigao je Žunior Flemings u 16. minutu.

IMT je na 12. mestu sa 41 bodom, dva više od zone ispadanja. Voždovac je na 15. poziciji, koja vodi u niži rang takmičenja, sa 35 bodova, tri manje od 14. Železničara i mesta u baražu za opstanak.

U poslednjem kolu, IMT će u Subotici gostovati Spartaku, dok će Voždovac dočekati Radnik.

U istom terminu, Javor je u gostima u Nišu pobedio domaći Radnički sa 2:1.

Poveo je Radnički golom Stefana Vukića u 68. minutu, da bi Javor posle devet minuta stigao do preokreta pogocima Radivoja Bosića u 72. i Milana Obradovića u 76. minutu.

Javor je na 13. mestu, koje vodi u baraž za opstanak, sa 39 bodova, a Radnički je 11. sa dva boda više.

U poslednjem kolu, Javor će dočekati Železničar, dok će Radnički gostovati Novom Pazaru.

Železničar je na svom terenu u Pančevu pobedio Novi Pazar sa 3:1.

Strelci za Železničar bili su Vojislav Stanković u trećem, Lazar Romanić iz penala u 82. i Aleksandar Kahvić u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Gol za Novi Pazar je postigao Mihajlo Petković u 45. minutu.

Novi Pazar je od 72. minuta igra sa igračem manje, pošto je Petković dobio drugi žuti karton.

Železničar je 14. sa 38 bodova, a Novi Pazar je na 10. mestu sa 45 poena, i od ranije je obezbedio opstanak u ligi.

Fudbaleri Radnika i Spartaka odigrali su večeras u Surdulici nerešeno 0:0, u meču pretposlednjeg, 36. kola Superlige Srbije.

Spartak je deveti sa 46 bodova, a Radnik je na poslednjoj 16. poziciji sa 18 poena i od ranije je ostao bez šansi za opstanak u Superligi.

U poslednjem kolu, Spartak će dočekati IMT, dok će Radnik gostovati Voždovac.