POI: Laslo Šuranji i Franc Pinter bez finala 1Foto: Paraolimpijski komitet Srbije

Laslo Šuranji iz Srbije i Franc Pinter iz Slovenije, momci koji su se takmičili u streljaštvu, nisu uspeli da izbore plasman u finale na Paraolimpijskim igrama.

U disciplini vazdušna puška 10 metara,  Laslo Šuranji je zauzeo 12. mesto sa rezultatom – 612.6. Slovenac Pinter je bio nešto bolji, stigao je do kote deset sa 612.9.

Za plasman u finale, trebalo je da ostvare – 614.4, koliko je ostvario osmoplasirani Ukrajinac Andri Dorošenko, koji je kasnije stigao do srebrne medalje.

U velikom finalu, zlatnu medalju je osvojio Čao Dong iz Kine, srebro je pripalo već pomenutom Ukrajincu Andri Dorošenku, dok je bronzano odličje osvojio Jinho Par iz Južne Koreje.

POI: Laslo Šuranji i Franc Pinter bez finala 2

Podsećanja radi, Laslo Šuranji je na Paraolimpijskim igrama u Brazilu osvojio zlatnu medalju u trostavu i bronzanu u ležećem stavu, disciplina puška 10 metara.

Delegacija Evropske unije je ponosni partner Paraolimpijskog komiteta Srbije.