Poraz Partizana 1

U šestom kolu FIBA Lige šampiona košarkaši Partizana izgubili su večeras u Atini od AEK-a sa 91:81 (22:14, 20:19, 22:29, 27:19) i pali na četvrto mesto u grupi sa učinkom od tri pobede i isto toliko poraza.

Crno-beli su odigrali sa dosta oscilacija, a kada su posle lošeg starta u poslednjoj četvrtini došli u šansu da se bore za pobedu usledio je novi period loše igre i novi poraz.

Domaćini su na startu stigli do dvocifrene prednosti bez mnogo muke, jer su igrači Partizana u prvih 12 minuta imali čak deset izgubljenih lopti.

Sredinom treće četvrtine AEK je imao prednost od 13 poena, a onda je usledio petominutni period izvanredne igre izabranika Aleksandra Džikića, koji su na početku poslednjeg dela igre zaostajali samo dva koša (64:62).

Bio je to tračak nade da bi Partizan mogao zabeležiti i treću pobedu na gostovanjima, ali su domaćini iskoristili nekoliko vezanih grešaka crno-belih i u 33. minutu vratili su dvocifrenu prednost, koju su lako sačuvali.

U sedmom kolu Partizan 29. novembra dočekuje italijanski Sasari.

AEK: Ukić 7, Šakota 19, Vasilijadis 16, Milošević 10, Dikson 15, Larencakis 2, Foker, Ivanović 3, Mavroidis 10, Skulidas, Vilijams 9, Campuris.

Partizan: Robinson 7, Ratkovica 10, Vrabac 2, Marinković 13, Tanasković, Birčević 12, Koprivica 5, Andrić 5, Hečer 18, Pot, Karahodžić 3, Luković 6.