Poznati svi učesnici Lige Evrope i Lige konferencije: TSC u šeširu s banjalučkim Borcem, Fiorentina preživela u mađarskom selu 1Foto: EPA-EFE/SALVATORE DI NOLFI

U petak, 30. avgusta, znaće se ko se s kim sastaje i u dva klupska fudbalska takmičenja UEFA nižeg razreda od Lige šampiona.

U Monaku žreb za Ligu Evrope počinje u 13 časova, a za Ligu konferencije, u kojoj je TSC, u 14.30.

I u njima je po 36 timova.

Žreb za Ligu Evrope biće isti kao i za Ligu šampiona – u četiri šešira je po devet ekipa, a svaka će odigrati po osam utakmica, četiri kod kuće i četiri u gostima.

U Ligi konferencije je šest šešira sa po šest učesnika, pa će i TSC, koji je u petom, imati pet rivala.

Potpuni sastav u oba takmičenja bio je neizvestan sve dok u revanšima plej-ofa dve utakmice nisu rešene na penale.

Za Ligu Evrope u Banjaluci su oba gola pala u produžecima.

Borac je poveo u 104. mintu preko Grahovca, a izjednačio je u 111. minutu napadač Ferencvaroša Varga iz penala (u Budimpešti 0:0).

Mađarski tim je pobedio s 3:2 pa će Borac u Ligu konferencije.

Za Ligu konferencije Fiorentina, njen finalista u prethodne dve sezone, bila je na pragu plasmana posle 3:3 u Firenci, jer ju je novajlija Kin doveo u vođstvo u mađarskom selu Felčutu u 59. minutu.

Puškaš akedemija je izjednačila s bele tačke golom Nađa u sedmom minutu nadoknade vremena osnovnog dela utakmice.

Italijanski tim je prošao dalje s 5:4 jer su svih pet njegovih izvođača bili tačni.

RFS iz Rige (Liga Evrope) i Borac, Celje, Serkl Briž, Hajdenhajm, Jagjelonija, Larne, Noa, Pafos, Petrokub, Nju Sejnts i Vikingur (Liga konferencije) debitanti su u grupnom takmičenju, a Severna Irska (Larne) i Vels (Nju Sejnts) prvi put imaju predstavnike.