Prokockana ubedljiva prednost 1Foto: Fonet/AP

Košarkašice Srbije doživele su i drugi poraz na olimpijskom turniru, pošto ih je nadigrala reprezentacija Kanade (67:71) u utakmici u kojoj su izabranice Marine Maljković ispustile prednost od čak 18 poena.

Kanađanke su bolje počele duel, rano stvarajući prednost, ali su srpske igračice do kraja prvog poluvremena dobrom odbranom, borbom za svaku loptu i solidnim šutem uspele da preokrenu i odu na odmor sa osam poena prednosti. U nastavku Srpkinje su zaigrale još bolje, prednost je stigla do plus 18 i izgledalo je da je utakmica rešena. Međutim, razigrala se Kia Nurs, dajući polet svojim saigračicama, koje neumornim presingom nisu dozvoljavale rivalkam čak ni da prenesu loptu na drugu polovinu.

Ne samo da nije bilo odgovora na pritisak Kanađanki, već su se u prelomnim trenucima ređale greške, nerezonski šutevi, a protivnice su uz koš pod faulom Rejnkok Ekunve i trojku u poslednjem minutu došle do svoje druge pobede. Srbija u sredu igra sa SAD koja je pobedila Španiju.