Prva korist od Kristijana Ronalda u Saudijskoj Arabiji: Gol koji je Al Nasr odveo u četvrtfinale (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/JIJI PRESS JAPAN

Saudijskom fudbalskom klubu Al Nasru se portugalski as Kristijano Ronaldo marketinški isplatio čim je kročio u Rijad, a od njega se prvi put ima korist i u takmičarskom pogledu.

Izjednačujući pogodak, kojim je u 87. minutu postavio konačan rezultat (1:1) protiv egipatskog Zamaleka u poslednjem kolu u grupi na Kupu arapskih šampiona upravo na saudijskom tlu, odveo je Al Nasr u četvrtfinale.

Da je ostalo 1:0, a Egipćani su poveli u 54. minutu iz penala, oni bi otišli dalje, jer je to bio neposredni duel za proboj među osam najboljih.

Pobednik grupe je Al Nasrov gradski rival Al Šabab sa sedam bodova, tim Kristijana Ronalda je skupio pet, a Zamalek četiri.

Sledeći rival, u subotu, biće Rađa iz Kazablanke. Uspešniji se u polufinalu sastaje s pobednikom meča Al Šorte iz Bagdada i Al Sada iz Dohe.