Radnički iz Kragujevca došao do prve evropske pobede protiv Mornara 1Foto: Dragan Karadarevic/Starsport.rs ©)

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca pobedili su Mornar iz Bara sa 1:0 (0:0) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konceferencija.

Strelac jedinog gola na meču bio je Milan Aleksić u 72. minutu meča.

Radnički je na stadionu „Dubočica“ odigrao odličnu utakmicu i zasluženo zabeležio pobedu.

To je ujedno i prvi evropski trijumf Kragujevčana u bogatoj istoriji kluba i noć za pamćenje za njihove navijače.

Prvu priliku Radnički 1923 je imao u 17. minutu, kada je udarac Dadića odbranio golman Mornara Popović, a u nastavku akcije je šutirao Gluščević iz dobre pozicije ali preko gola.

Tokom čitavog prvog poluvremena Kragujevčani su imali inicijativu, kao i veći posed lopte i više udaraca ka golu, ali bolju igru nisu uspeli da krunišu pogotkom.

I u drugom delu, Radnički 1923 je nastavio sa ofanzivnom igrom, a najbolje prilike propustili su Bevis i Aleksić.

U obe situacije je dobro reagovao Popović.

Svoju bolju igru Radnički 1923 je materijalizovao u 72. minutu, kada je Aleksić, nakon centaršuta Bevisa, glavom zatresao mrežu.

On je iz drugog plana utrčao u kazneni prostor Barana i glavom matirao Popovića sa desetak metara.

Revanš meč je na programu 31. jula i igra se u Podgorici.

Ko prođe dalje, igraće u trećem kolu, sva je prilika, protiv mađarskog Pakša, koji je kod kuće pobedio AEK ikz Larnake s 3:0.