Real Madrid siguran protiv Las Palmasa, Đirona savladala Viljareal 1Foto: EPA-EFE/KIKO HUESCA

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Las Palmas sa 2:0, u meču sedmog kola španske Primere.

Gosti sa Kanarskih ostrva su se sjajno branili u prvom delu utakmice, a posebno se ističu intervencije Alvara Valjesa koji je u čak pet navrata sprečio „galaktikose“ da dođu do vođstva.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi to nije mogao da učini.

Nakon jednog kornera domaće ekipe, lopta je došla na bok, a nakon centar-šuta ista je završila u nogama Diaza koji je potpuno neometan sa deset metara poslao loptu pod prečku Las Palmasa.

Konačan rezultat postavio je Hoselu u 54. minutu.

U narednom kolu, Real će gostovati Đironi, dok će Las Palmas dočekati Seltu.

Đirona je na svom terenu pobedila u gostima Viljareal sa 2:1, i tako zadržala prvo mesto na tabeli.

Strelci za Đironu bili su Artem Dovbik u 56. i Erik Garsija u 61. minutu.

Gol za Viljareal postigao je Dani Pareho iz penala u 49. minutu.

U istom terminu, Atletik Bilbao i Hetafe su u Bilbau odigrali nerešeno 2:2.

Poveli su domaći golom Jurija Berćićea u šestom minutu, da bi u poslednjim trenucima prvog dela igre ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona Oihana Sanseta.

To su gosti iz predgrađa Madrida iskoristili već u 51. minutu kad aje glavom nakon kornera precizan bio defanzivac Gaston Alvarez.

Ipak, domaći preko napadača Injakija Vilijamsa opet dolaze do vođstva u 62. minutu, da bi konačan rezultat postavio Juanmi Latasa 20 minuta kasnije.

U večenjem terminu fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u gostima Valensiju sa 1:0, a strelac pobedonosnog gola bio je Karlos Fernandez u 32. minutu.

Valensija je od 45. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Selim Amalah.

U narednom kolu, Real Sosijedad će dočekati Atletik Bilbao, dok će Valensija gostovati Betisu.

U istom terminu, Kadiz i Rajo Valjekano su u Kadizu odigrali nerešeno 0:0.

U sledećem kolu, Kadiz će gostovati Atletiko Madridu, dok će Rajo Valjekano dočekati Majorku.